صفحه اصلي
زمان ديجيتال
چهارشنبه 23 آبان 1397  
اخبار

1397/7/29 يكشنبه در دیدار مدیران کل کتابخانه های عمومی و بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان بوشهر مطرح شد. ظهور امثال شهید حججی ها برگرفته از فرهنگ دفاع مقدس است سید علی هاشمی در دیدار با مدیر کل بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس بوشهر گفت: در راستای ترویج فرهنگ غنی شهادت و ایثار بعنوان یکی از وظایف ذاتی کتابخانه های عمومی، تمامی کتابخانه های استان به بخش ویژه منابع دفاع مقدس مجهز هستند.

به گزارش روابط عمومی استان بوشهر، سید علی هاشمی، مدیر کل کتابخانه های استان بوشهر و  سردار غلامعلی کفاش، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس با هم دیدار و گفتگو کردند.

سید علی هاشمی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در ابتدای این نشست صمیمی بیان داشت: در استان بوشهر 64 کتابخانه نهادی و 14 کتابخانه مشارکتی با حضور 150 نفر پرسنل در حال خدمت رسانی به مردم فرهیخته استان هستند.

سید علی هاشمی خاطر نشان کرد در راستای ترویج فرهنگ غنی شهادت و ایثار بعنوان یکی از وظایف ذاتی کتابخانه های عمومی، تمامی کتابخانه های استان به بخش ویژه منابع دفاع مقدس مجهز هستند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر اعلام آمادگی کرد با رعایت استانداردها و شاخص های لازم امکان راه اندازی کتابخانه مشارکتی با همکاری بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس وجود دارد.

سردار غلامعلی کفاش، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس بوشهر در این دیدار عنوان کرد: دفاع مقدس گنجینه ای است که سالهای سال می توان از ابعاد علمی و معنوی آن استفاده کرد.

وی افزود: ظهور امثال شهید حججی ها برگرفته از دفاع مقدس و فرهنگ آن است.

سردار کفاش تصریح کرد همه ما وظیفه داریم در حفظ و نشر آثار و ارزشهای دفاع مقدس و ایثارگری های مردم در 8 سال جنگ تحمیلی همه توان خود را بکار ببندیم.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس بوشهر گفت: همه اقشار جامعه باید به آثار حوزه ادبیات دفاع مقدس دسترسی داشته باشند و از این منابع عظیم بهره مند شوند.

وی با اشاره به آثار و برکات دفاع مقدس بیان داشت: حفظ وحدت و انسجام و تبعیت از ولایت فقیه از درسهای گرانبهای دفاع مقدس است و امروز اگر ما از این درسها و تجربه ها در همه ابعاد استفاده کنیم می توانیم موفق باشیم و به پیروزی های ارزشمندی دست پیدا کنیم.

وی در پایان گفت: از آثار فرهنگ دفاع مقدس ظهور و قیام مردم شیعه در سراسر ممالک اسلامی است .

در پایان این نشست از بخش های کتابخانه عمومی مصلحیان بویژه بخش دفاع مقدس بازدید بعمل آمد.

 

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما