صفحه اصلي
زمان ديجيتال
چهارشنبه 23 آبان 1397  
اخبار


1397/7/28 شنبه به همت بخش نابینایان کتابخانه عمومی شهید بهشتی برگزار شد: گرامیداشت روز جهانی عصای سفید با حضور فرماندار دشتستان با حضور فرماندار دشتستان و به همت بخش نابینایان کتابخانه شهید بهشتی مراسم گرامیداشت روز عصای سفید برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در همایش روز جهانی عصای سفید که به همت بخش نابینایان کتابخانه شهید بهشتی برگزار شد، ارسلان زارع فرماندار دشتستان ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این مراسم گفت: تلاش و کوشش و امید به زندگی خوب نابینایان و رشد و پیشرفت آن ها در عرصه های مختلف علمی، آموزشی، هنری، فرهنگی، ورزشی و شغلی علاوه بر اینکه موجب آرامش، اعتماد به نفس و عزت نفس و استقلال خودشان می شود، زمینه آموزش و انتقال مفاهیم درس زندگی به افراد بینا و جامعه نیز می گردد.

وی اضافه کرد: پدر شعر فارسی رودکی بزرگ نیز از جمله انسان های فرهیخته ای بود که ثابت کرد، نابینایی مساوی شکست و خزان زندگی نیست.

وی در بخش پایانی سخنان خود افزود: آموزش قانون و مقررات عصای سفید بایستی در مدارس صورت گیرد و حقوق اجتماعی نابینایان بیشتر به رسمیت شناخته شود. از سازمان های مردم نهاد دشتستان انتظار دارم در این راستا تلاش نمایند.

در ادامه فاطمه کاووسی، کتابدار بخش نابینایان کتابخانه شهید بهشتی در سخنانی روز جهانی عصای سفید را به تمام روشندلان جهان تبریک گفت.

وی افزود: برای اینکه یک نفر خوب ببیند باید دلش را پر از نور کند. کاووسی اذعان داشت: خیلی سپاسگزارم از همه مسئولینی که در این سالها با ما همکاری نمودند و از تمامی شما عزیزان می خواهم که نگاه شما به روشندلان یک نگاه مثبت و به دور از تبعیض باشد.

در پایان از روشندلان فعال در عرصه کتابخوانی و نیز جمعی از گویندگان پرتلاش کتابهای صوتی با اهداء لوح سپاس تقدیر شد.

 

 

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما