صفحه اصلي
زمان ديجيتال
شنبه 28 مهر 1397  
اخبار
1397/2/9 يكشنبه رئیس اداره کتابخانه های عمومی خبر داد: برگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه زندانیان شهرستان بوشهر مسابقه کتابخوانی امام زمان(عج) به مناسبت ایام شعبانیه، ویژه زندانیان شهرستان بوشهر با مشارکت کتابخانه شهید مهدوی خارگ و کتابخانه مشارکتی کوثر زندان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی بوشهر«مسابقه کتابخوانی امام زمان (عج)» با موضوع اعیاد شعبانیه با مشارکت کتابخانه عمومی شهید مهدوی خارگ در بین زندانیان کتابخانه کوثر زندان در حال برگزاری می باشد.

زینب جعفری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بوشهر هدف از برگزاری مسابقات در بین زندانیان را این طور بیان داشت: مطالعه کتاب و کتابخوانی نقش مهمی در سلامت زندانیان دارد، بالارفتن شناخت در هر زمینه تاثیر فراوانی بر سلامت شخصیت و چگونگی شکل گیری هویت انسان ها دارد.

وی اضافه کرد: کتابخوانی باعث جلوگیری از بروز بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی می شود و پیشرفت و ترقی در زندگی را به دنبال خواهد داشت .

وی با اشاره به اینکه افزایش عزت نفس، نشاط و شادابی، آرامش روحی و روانی، خودشناسی و مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانه از مهم ترین اثرات مطالعه مفید کتاب و کتابخوانی در جوامع اسلامی به خصوص ایران است، تصریح کرد: بعضی از زندانیان مشکلات فردی، زندگی و اجتماعی خود را از طریق مطالعه و کتابخوانی بر طرف می کنند و این مهم باعث استحکام زندگی، روابط اجتماعی و نشاط خواهد شد.

ایشان اظهار امیدواری کرد: که بتوان با همکاری زندان و کتابخانه شهید مهدوی خارگ برنامه های فرهنگی بیشتری برای این قبیل افراد در شهرستان داشته باشیم.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما