صفحه اصلي
زمان ديجيتال
سه‌شنبه 3 مهر 1397  
اخبار1396/12/19 شنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر: کتابخانه های عمومی با اجرای طرح ملی کتابخانه گردی قوت می گیرند. سید علی هاشمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهردرجمع مردم روستای عامری از توابع شهرستان دیلم گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان قلب جامعه، محل یادگیری مادام العمر افراد جامعه به شمار می آیند و امکان دسترسی رایگان و یکسان به اطلاعات را برای تمامی افراد برقرار می کند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، وی با اشاره به سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های کتابخانه های عمومی در 17اسفند ماه طی سخنانی با اشاره به خدمات و تلاشهای کتابداران ونقش تعیین کننده کتابخانه های عمومی در انتقال ارزشهای دینی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، حفاظت و پاسداری از دستاوردهای  امام و شهدا ازهمه مسئولان، صاحب نظران ودوستداران کتابخوانی دعوت نمود تا با ارائه راهکارها ی علمی و عملی خود، برنامه های فرهنگی و کتابخوانی این نهاد صد در صد فرهنگی را  تقویت نمایند.

 هاشمی در پایان سخنان خوداظهار داشت: امسال با اجرای طرح ملی کتابخانه گردی در سالروز تأسیس کتابخانه های عمومی، همه آحاد جامعه اعم از مسئولان و مردم در کنارهمدیگر از کتابخانه های عمومی بازدید نموده و از نزدیک با کتابداران،کتابخانه های عمومی و مشکلات موجود آگاه می شوند و در این راستا کتابخانه های عمومی قوت می گیرند.

هاشمی گفت: فعالیت کتابخانه ها محدود به نگهداری و توزیع کتاب نمی شود، بلکه این قرارگاه فرهنگی صیانت از انقلاب اسلامی و مبارزه با دشمنان آن از وظایف اصلی خود شمرده و در این راستا مجدانه تلاش می کند.

این مراسم همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، سالروز تولد امام خمینی و روز زن با حضورامام جمعه شهرستان دیلم و دیگر مسئولان محلی، بانوان و خانواده های معظم شهداء و اقشار مختلف مردم در حسینیه روستای عامری با معرفی کتاب و اجرای برنامه های فرهنگی  با شکوه خاصی برگزار شد.

در این مراسم حجه الاسلام حسینی بوشهری امام جمعه دیلم اعلام آمادگی نمودندکه در مصلای نماز جمعه کار معرفی کتاب و دعوت از مردم به کتاب و کتابخانه به صورت هفتگی  در اولویت امور فرهنگی قرار گیرد.

در این مراسم نشست کتابخوان نیز برگزار شد که کتاب «نیازها و حجاب دختران و زنان» نویسنده محسن ماجراجو توسط آمنه داودی و «کتاب دفاع از حقوق زن»  نوشته محمد حکیمی توسط فاطمه بیژنی معرفی و ارائه شد.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما